Bestyrelsesarbejde i Pension & Forsikring 2026
Bestyrelsesarbejde i Pension & Forsikring giver dig det faglige fundament og de praktiske værktøjer, der skal til for at navigere sikkert i bestyrelseslokalet, uanset om du er ny eller erfaren.
Uddannelsen er forhåndsgodkendt af både Finanstilsynet og Advokatsamfundet.
Mere information
Målgruppe
- Executives
Kontakt os
Anette ClausenHead of Onboarding, Board Leadership Programs
Kim VestergaardProgram Director
Fakultet
Bente OvergaardProfessionelt Bestyrelsesmedlem
Ken L. BechmannProfessor
Thomas PlenborgProfessor
Har du brug for hjælp?Spørg en af vores medarbejdere
Vi står klar til at hjælpe dig videre
Anette Clausen
Head of Onboarding, Board Leadership Programsac@cbs-executive.dk+45 30 13 88 73Kim Vestergaard
Program Directorkv@cbs-executive.dk+45 23 63 29 49
Tilmeld dig vores nyhedsbrev
Få Inspiration, viden og perspektiver på din lederudvikling - og hold dig opdateret på seneste forskning, trends og tendenser inden for leadership
relaterede kurser
- Se program
Bestyrelsesarbejde i Bank & Realkredit 2026
Board Leadership5 dage·28.10.2026DKK 41.600Bestyrelsesarbejde i Bank & Realkredit giver dig det faglige fundament og de praktiske værktøjer, der skal til for at navigere sikkert i bestyrelseslokalet, uanset om du er ny eller erfaren.
Uddannelsen er forhåndsgodkendt af både Finanstilsynet og Advokatsamfundet.
Se kursusDownload kursusinformation - Se program
Bestyrelsesarbejde i Erhvervsfonde 2027
Board Leadership2 dage·10.5.2027DKK 20.000Bestyrelsesarbejde i Erhvervsfonde giver dig det faglige fundament og værktøjerne, der skal til for at navigere sikkert i bestyrelseslokalet, uanset om du sidder i en af Danmarks største fonde eller en mindre erhvervsfond.
Se kursusDownload kursusinformation